Metoda na bycie Piękną

Medycyna estetyczna, nie wie co to kryzys. Wg bardzo ostrożnych szacunków, ilość zabiegów i operacji estetycznych… wzrosła w okresie ostatnich 5 lat o 100 procent!

Jeszcze 10 lat temu, operacje plastyczne i upiększające były uznawane za usługi luksusowe. A stać na nie było, głównie gwiazdy ekranu i celebrytki… Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Na zabiegi plastyczne, rekonstrukcyjne i estetyczne, zgłaszają się zwykłe kobiety. Większość pacjentek, to kobiety w wieku od 30 do 65 lat. Ale myli się ten, kto myśli, że bycie piękną i młodą to domena jedynie kobiet… Już około 15% klientów prywatnych klinik i gabinetów stanowią panowie! Ile kosztuje bycie piękną (względnie bycie przystojnym)? To zależy, co trzeba poprawić w wyglądzie, danej pacjentki lub pacjenta. Popularna mezoterapia (nieinwazyjny zabieg igłowy) czy też wstrzykiwanie botoksu, to koszt od 200 do 1000 złotych za jeden zabieg. Liposukcja (usuwanie tkanki tłuszczowej) kosztuje średnio 5-6 tysięcy złotych. Modelowanie pośladków, biustu czy policzków własną tkanką tłuszczową to koszt rzędu 6-7 tysięcy złotych. Face lifting (likwidacja zmarszczek na twarzy) kosztuje od 7 do 9 tysięcy złotych. A najdroższe, jest powiększenie lub zmniejszenie piersi. Taka operacja plastyczna kosztuje od 10 do 15 tysięcy złotych…
Trzeba przyznać, że poprawa wyglądu jest stosunkowo droga. Ale większość klinik i gabinetów, klientom mniej zamożnym proponuje… zabieg na raty!
A na co należy zwrócić uwagę, wybierając dany gabinet czy klinikę która przeprowadzi zabieg upiększający? Na renomę danego lekarza i markę danej placówki! I tutaj, pomocny staje się internet (towarzystwa chirurgów plastycznych, fora internetowe, itd.). A jeśli znamy kogoś kto już poddał się zabiegowi, to należy zasięgnąć informacji z pierwszej ręki… Dużo do myślenia, daje też pierwsza wizyta u lekarza. Jeśli lekarz przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad na temat stanu naszego zdrowia – to takiemu lekarzowi z pewnością można zaufać. A jeśli wszystko odbywa się… „po macoszemu” – to lepiej szybko lekarza zmienić.
Wśród kobiet, od lat dużą popularnością cieszy się zabieg liposukcji (czyli odsysania tłuszczu: głównie z ud, brzucha i pośladków). Ale kobiety, coraz częściej decydują się na zabieg modelowania swojego wyglądu, za pomocą własnej tkanki tłuszczowej. To prawdziwy hit ostatnich lat. Najpierw, własna tkanka tłuszczowa pacjentki, zostaje odessana z tej partii ciała, gdzie jest jej w nadmiarze. A następnie, zostaje wszczepiona w rejon biustu, policzków czy pośladków. I zaczyna działać… jak „implant”. Oczywiście, że trudno jest spotkać kobietę – która jest w pełni zadowolona ze swojego biustu. Dlatego też, od lat kobiety szturmują kliniki i gabinety. A wszystko po to, aby biust sobie powiększyć lub wymodelować. Natomiast najczęściej stosowaną techniką powiększania biustu, jest wciąż metoda polegająca na wszczepianiu silikonowych implantów. A jeżeli chodzi o modelowanie biustu – to kobiety decydują się głównie na wstrzyknięcie kwasu hialuronowego. To dobra, nieinwazyjna metoda która sprawia, że biust minimalnie staje się większy. A poza tym, biust… „staje na baczność”. Osobną grupą pacjentek która coraz śmielej zgłasza się do klinik i gabinetów, określana jest mianem „stara mama”. To kobiety które urodziły dziecko po trzydziestce lub czterdziestce. Ich skóra, nie jest już tak elastyczna jak kobiet po dwudziestce. Dlatego też, trudno jest im wrócić do wyglądu sprzed ciąży. Co może zaproponować im chirurgia plastyczna? Całkowitą lub częściową plastykę biustu i brzucha… Istnieją nawet kliniki i gabinety, które postanowiły „specjalizować się” w zabiegach przeznaczonych specjalnie dla mam…

Natomiast pacjentki 40+, 50+ oraz 60+ zgłaszają się do klinik i gabinetów, na zabieg typu face lifting, czyli zabieg usuwania zmarszczek z twarzy i szyi. Jednak ta metoda poprawy wyglądu, (ze względu na wysoki koszt), przegrywa coraz częściej z metodą polegającą na wstrzykiwaniu botoksu. Płytkie wprowadzenie botoksu pod skórę za pomocą ultra-cienkiej igły, daje nadzwyczaj dobre efekty. Małe zmarszczki zanikają a duże stają się wyraźnie płytsze. Zmarszczki na czole i pomiędzy brwiami zostają wygładzone. Botoks potrafi także podnieść łuki brwiowe czy też ładnie wymodelować owal twarzy. A czy botoks ma jakieś wady? Tak. Jedną. Nastrzykiwanie jednej partii twarzy (np. czoła) wystarcza na 6-12 miesięcy. Później zabieg trzeba powtórzyć. Można także zdecydować się na zabieg typu 2 w 1. Czyli połączyć nastrzykiwanie botoksem z wstrzykiwaniem kwasu hialuronowego. Tym sposobem, można z powodzeniem znacznie zredukować głębokie zmarszczki i bruzdy. A także, powiększyć sobie usta.

Bardzo popularnym, nieinwazyjnym zabiegiem stosowanym zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn, jest mezoterapia. Polega ona na wprowadzeniu cienkiej igły do głębokich warstw skóry. A następnie, wstrzyknięciu zestawu składników odżywczych poprawiającym krążenie. Dzięki temu, następuje wyraźna poprawa wyglądu określonej partii ciała. Można też, wstrzykiwać inne substancje, których zadaniem jest np. szybka redukcja tkanki tłuszczowej… Mezoterapia stosowana jest głównie na twarz i szyję. Ale kobiety, wykorzystują ją również na całe ciało w celu zredukowania cellulitu. Pacjentki (szczególnie te odważniejsze) zgłaszają się również, na zabieg igłowy nazywany popularnie… wampirzym! Polega on na pobraniu krwi pacjentki i wyprodukowaniu z niej specjalnej zawiesiny płytek. Następnie, taką „zmodyfikowaną” krew, wstrzykuję się pod skórę. Efekt jest spektakularny. Niezwykle szybko powstają nowe komórki – szczególnie komórki kolagenu, które odpowiedzialne są za elastyczną i jędrną skórę…
W gabinetach i klinikach, stosowane są również inne techniki poprawiania wyglądu. Jedną z nich, jest stosowana od wielu lat laseroterapia. I tak np. lasery frakcyjne skutecznie usuwają różne przebarwienia, blizny i rozstępy. Stosowane są też przy zabiegach odmładzających (face lifting). To bezpieczna technika odmładzania, która wymaga jednak – niewielkiego, wcześniejszego przygotowania ze strony pacjentki. Poza tym, nie każdy może poddać się zabiegowi laseroterapii… Istnieje pewien niewielki odsetek populacji, który wykluczony jest z tego typu zabiegów z przyczyn czysto zdrowotnych. Poza tym, kliniki i gabinety oferują szeroką gamę zabiegów z użyciem światła oraz fal radiowych. Ich celem jest np. dotlenienie organizmu czy rewitalizacja ciała po przebytych ciężkich chorobach.

Leave a Reply: