Raport ekspertów

Badania kliniczne potwierdzają LightSheer jako przełom w depilacji

Lumenis umocnił swoją pozycję na rynku estetycznym po premierze wszechstronnej platformy LightSheer do depilacji laserowej. Wyposażony jest w dwa uchwyty, z których jeden zakończony jest końcówką o mniejszej średnicy oferującej większą moc wraz z chłodzeniem kontaktowym a drugi większą końcówką zapewnia niższą energię wraz ze ssaniem. Możliwość wykonywania pojedynczych zabiegów i brak konieczności zapewniania zewnętrznego chłodzenia sprawia, że depilacja z LightSheer staje się łatwiejsza dla pracowników salonów kosmetycznych, a także pacjentów i klientów. Co więcej, bezpieczeństwo, wydajność i szybkość działania sprzętu zostały poparte najnowszymi badaniami klinicznymi.

Zbudowany wokół popularnego i skutecznego lasera diodowego 800nm, LightSheer był bez wątpienia numerem jeden w depilacji laserowej – stwierdził dermatolog dr Shlomit Halachmi z Rabin Medical Center (Izrael). „Fakt, że nowe technologie używają LightSheer jako podstawy do porównań oznacza, że jest to zaufane i popularne urządzenie.”

Platforma ta, wg dr E. Victora Rossa (dyrektora dermatologii laserowej i kosmetycznej w Scripps Clinic w San Diego) była zawsze bardzo przyjazna dla użytkownika. „Interfejs jest bardzo intuicyjny i urządzenia prowadzi cię przez cały proces zabiegu, tak więc nauka obsługi jest prosta.” LightSheer działa przy standardowym gniazdku zasilania, co gwarantuje bezproblemową instalację i użytkowanie.

„Opanowanie metody selektywnego foto-ogrzewania w depilacji jest bardzo skuteczne, jednak dla pacjentów może się to okazać trudne do tolerowania z powodu długiego zabiegu i poczucia dyskomfortu. Istnieje również nieodłączne ryzyko przy niektórych zabiegach, ponieważ wyższa energia lasera może przełożyć się na większy dyskomfort i zwiększone ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Producenci laserów zaczęli rozwiązywać ten problem poprzez opracowywanie kreatywnych technologii, które dostarczają energię lasera w inne sposób, tak że mieszek włosowy absorbuje terapeutyczną ilość energii, ale temperatura naskórka pozostaje bezpieczna.” – dr Shlomit Halachmi z Rabin Medical Center

Podczas gdy rękojeść LightSheer ET zapewnia tradycyjną modalność laserowego usuwania włosów w końcówce o średnicy 9mm x 9mm o wysokiej energii (10 – 100 J/cm2), rękojeść HS oferuje niższą energię (4.5 do 12 J/cm2), ale znacznie większą średnicę 22mm x 35mmm, największą aktualnie dostępną na rynku depilacji laserem diodowym. Sprawia to, że usuwanie włosów z LightSheer jest szybsze, bardziej komfortowe, a przez to bardziej atrakcyjne dla pacjentów. „Znacznie większa średnica, wraz z innymi czynnikami, jest tym co czyni rękojeść HS wyjątkową” – powiedział dr Ross. „Oznacza to redukcję czasu zabiegu o 75%, co daje liczne, oczywiste korzyści wraz z odpowiednią wydajnością i skutecznością.”

Dr Halachmi zaznaczył także że technologia ssania zawarta w rękojeści HS przynosi dodatkowe korzyści, przede wszystkim „ból jest zmniejszany poprzez wywieranie nacisku na okolice traktowanego obszaru przy każdym impulsie. To sprawia, że zabieg jest jeszcze wygodniejszy”. Poza depilacją laserową, LightSheer ET posiada także certyfikat FDA do leczenia łagodnych zmian naczyniowych i żylaków nóg, wrastających włosów (PFB) i łagodnych zmian pigmentowych.

 

Co odróżnia nową rękojeść LightSheer od innych technologii konkurencji? Co jest najważniejszą korzyścią i dlaczego?

Dr Ross – „Istnieją trzy główne cechy odróżniające rękojeści w laserze LightSheer od wszystkich innych. Pierwszą jest średnica plamki, która jest znacznie większa. Pozwala to na znacznie szybsze wykonywanie zabiegu. Drugą jest asysta próżniowa, które zasysa tkankę do końcówki, zanim laser wysyła impuls. To teoretycznie zmniejsza ilość konkurujących chromoforów takich jak melanina naskórkowa i hemoglobina, ale także zmniejsza odczuwany ból, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania miejscowego znieczulenia lub chłodzenia naskórka. Po trzecie, złocenie wewnątrz uchwytu zwiększa skuteczność dostarczania energii.”

Dr Omar A. Ibrahimi – „Ograniczenia wynikające z możliwości obecnie dostępnych urządzeń do depilacji to mały rozmiar plamki, ból związany z zabiegiem i konieczność chłodzenia naskórka.” Moim zdaniem, rękojeść LightSheer jest przełomem w depilacji laserowej z kilku powodów. Ma największy rozmiar plamki ze wszystkich dostępnych na rynku laserów do usuwania włosów, więc zabiegi większych obszarów ciała, takich jak plecy czy nogi, mogą być wykonywane szybciej, co może prowadzić do zwiększenia wydajności. Ponadto, technologia zastosowana w rękojeści HS umożliwia skuteczne działanie przy niższej energii, zapewniając skuteczność usuwania włosów podobną do innych laserów, ale także znacznie mniejszy dyskomfort podczas zabiegu.”

Dr Girish Munavalli – „Rozmiar plamki rękojeści w nowym laserze LightSheer, a także zwiększenie prędkości zabiegu sprawiają, że idealnie nadaje się do większych obszarów ciała, takich jak plecy czy nogi. Depilacja tych obszarów zajmowała wieki z mniejszymi rączkami, z rękojeścią LightSheer trwa to tylko chwilę. Ponadto, energia jest na tyle słaba, że nie ma potrzeby miejscowego znieczulenia, co zwiększałoby tylko ogólny czas zabiegu. Rękojeść lasera LightSheer jest nadal idealna dla mniejszych obszarów, takich jak podbródek; działa idealnie z aktywnym chłodzeniem szafirem, a szerokość impulsu jest regulowana, dzięki czemu można modulować ilość energii, co czyni platformę bardzo wszechstronną. Można łatwo przełączać między obiema rączkami, po prostu odkładając jedną i biorąc do ręki drugą. Urządzenie rozpoznaje, której rękojeści używasz i automatycznie zmienia interfejs użytkownika, więc czas potrzebny do przełączenia jest minimalny.”

Dr. Halachmi – „Chociaż tradycyjna depilacja laserowa jest efektywna i zazwyczaj dobrze tolerowana, istnieją trzy aspekty które można poprawić: czas zabiegu, poziom dyskomfortu i ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Duży rozmiar plamki rękojeści LightSheer daje jej znaczną przewagę we wszystkich trzech obszarach. Po pierwsze, można po prostu pokryć większy obszar w krótkim czasie dzięki większemu rozmiarowi plamki. Po drugie, większy rozmiar plamki pozwala na lepszą penetrację energii lasera – co oznacza, że mniej energii musi być stosowane na powierzchni w celu osiągnięcia terapeutycznego ogrzewania na głębokości mieszków włosowych. Mniejsza energia działająca na naskórek przekłada się na mniejszy ból i mniejsze ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.”

źródło: Lumenis.com tłumaczenie: WynajmeLaser.pl