Wynajem laserów depilacyjnych LightSheer Desire

Obecnie wiele osób zgłasza się do gabinetów kosmetycznych w celu usunięcia niechcianego owłosienia z różnych partii ciała. Są to głównie pachy, nogi, okolice intymne a także wąsik czy broda. Dla kobiet pojawienie się owłosienia na twarzy jest bardzo krępujące, dlatego ważne jest aby można było pomóc im pozbyć się tego problemu.
Istnieje oczywiście kilka metod. Najczęściej sięgamy po jednorazowe maszynki, wosk lub domowe depilatory. Niewątpliwie ma to pewne zalety np. są to tanie zabiegi, ale niezbyt komfortowe. Golenie maszynkami jest to zabieg, który trzeba powtarzać. Istnieje również niebezpieczeństwo zacięcia się i powstania rany. Wosk i depilator są bolesne a wyrywanie włosków może powodować ich wrastanie. Może to być bolesne i prowadzi do powstania zapalenia oraz ropni. Wygląda to bardzo nieestetycznie a do tego wymaga leczenia. Metody te sprawdzają się i tak głównie jeśli chodzi o nogi, natomiast depilacja miejsc intymnych może być już bardzo bolesna. Z kolei po użyciu maszynek odrastające włoski prowadzą do dyskomfortu w postaci uporczywego swędzenia. Jeśli chodzi o twarz, mamy jeszcze większy problem. W zasadzie w grę wchodzi tu już tylko depilacja woskiem i to najlepiej jednak w gabinetach kosmetycznych, gdyż można zrobić sobie krzywdę. Można zrobić to nieumiejętnie i wyglądać wręcz śmiesznie.

Wynajmij LightSheer i wzbogać ofertę Twojego gabinetu SPA lub salonu kosmetycznego

Obecnie najbardziej wszechstronnym, najwygodniejszym i najnowocześniejszym sposobem pozbycia się niechcianego owłosienia jest depilacja laserowa. Wykorzystuje ona zjawisko fototermolizy. Melanina pochłania promieniowanie lasera, co powoduje niszczenie mieszków włosowych na skutek zamiany energii świetlnej na cieplną. Wiązka światła działa tylko na pewnej małej głębokości i powoduje uszkodzenie obszarów odpowiedzialnych za wzrost włosów. Pozostałe partie skóry są bezpieczne.
Włoski najefektywniej usuwa się gdy są w fazie wzrostu włosa tzw. anagen, kiedy światło laserowe pochłaniane jest przez trzon włosa i dostaje się do mieszka włosowego niszcząc go. Włoski, które znajdują się w innej fazie wzrostu niszczone są na kolejnych sesjach.

Jakie lasery depilacyjne są dostępne na rynku?

Jednym z najnowocześniejszych urządzeń do depilacji są lasery LightSheer firmy Lumenis. Jest to firma, która jest rozpoznawalna na całym świecie. Technologia w jakiej pracują, została zatwierdzona przez Urząd ds. Leków i Żywności w USA (FDA). Lasery te nie powodują bólu podczas niszczenia włosków. Wyposażone są w specjalne chłodzące końcówki ChillTip z szafirem. Utrzymują ona temperaturę około 4 stopni. Jest to znacznie lepsza metoda chłodzenia niż dotychczas stosowane np. chłodzenie powietrzem. Laser LightSheer Desire ma dodatkowo dużą końcówkę, która może jednocześnie usuwać więcej włosków, przez co czas depilacji np. nóg skraca się ponad trzykrotnie. Stosowanie tej końcówki jest również bezbolesne z powodu zastosowania nowoczesnej technologii zasysania. Lasery LightSheer stosuje się również w leczeniu jednostek chorobowych takich jak:
hirsutyzm (czyli nieprawidłowe owłosienie wywołane zaburzeniami hormonalnymi), stany zapalne skóry czy zmiany pigmentowe.
Lasery te są również bardzo wygodne do stosowania ze względu na swoja budowę. Te najnowsze są lekkie i maja niewielkie rozmiary, dzięki czemu z łatwością można je przenosić. Mają również ekran, na którym wyświetlane są instrukcje oraz wbudowane ustawienia automatyczne.

Wynajem vs zakup. Co warto?

Największą wadą tych laserów jest niewątpliwie ich cena. Często jest to ponad 100 tys. złotych. Małe gabinety kosmetyczne nie są w stanie wydać tyle na najnowszy sprzęt. Aby być konkurencyjnym nie mogą sobie jednak pozwolić na pracę na sprzęcie przestarzałym, gdyż stracą klientów. W dobie powszechnej komputeryzacji i internetu nowinki na rynku szybko się rozpowszechniają i klienci wiedzą dużo o sprzęcie. Dlatego powstała nowa usługa – wynajem lasera LightSheer. Daje to nowe możliwości gabinetom dotąd pozostającym w tyle. Przy małych nakładach finansowych można wprowadzić do swojego salonu nową usługę. Można również pokazać klientom nowy sprzęt i sprawdzić czy będzie na niego duże zapotrzebowanie by następnie pokusić się ewentualnie o zakup swojego lasera. Niewątpliwą zaletą wynajmu lasera LightSheer jest również to, iż nie ryzykujemy, że pojawi się jeszcze lepsze urządzenie i zostaniemy z bardzo drogim sprzętem i małą ilością klientów, gdyż większość przeniesie się do salonu z jeszcze nowszym sprzętem. Do tego wynajmując nie przejmujemy się serwisem sprzętu czy ewentualnymi naprawami. Te koszty ponosi wynajmujący a my jesteśmy pewni, że zawsze sprzęt jest sprawny i w doskonałym stanie technicznym. W cenie jest również dowóz w wybrane miejsce i o określonej godzinie. Wynajem lasera LightSheer obecnie nie niesie ze sobą żadnych ograniczeń czy limitów. Jeśli odpowiednio zaplanujemy dni, kiedy wynajmujemy laser, cały koszt wynajmu lasera LightSheer oczywiście nam się zwróci a do tego jeszcze z pewnością zarobimy. Możemy również pozyskać w ten sposób nowych klientów. Jest to również wspaniałe rozwiązanie dla nowo otwieranych gabinetów. Zakładając własną działalność mało kto ma dostatecznie dużo funduszy. Często na początek właściciele gabinetów biorą kredyty. Wynajem lasera LightSheer z pewnością te koszty zmniejsza i pozwala „wystartować” takiej działalności. Dzięki temu nie wpędzamy się w dodatkowe zobowiązania w postaci kredytu, który trzeba potem spłacać latami. Często taki kredyt pozostaje jeszcze do spłacenia na długo po tym jak już z danego urządzenia nie korzystamy. Jeśli już znajdziemy klientów gotowych skorzystać z laserów LightSheer należy pamiętać, że na pewno nie będzie to jedna wizyta. Wiadomo bowiem, że zabiegi te trzeba powtórzyć kilkukrotnie a by osiągnąć najlepszy efekt. Wieści o dobrym sprzęcie szybko się rozchodzą, więc zadowoleni klienci z pewnością przyciągną nowych.

Leave a Reply: