Depilacja laserowa: jak to działa?

Różne metody dają różne efekty

Istnieje kilka metod pozbycia się zbędnego owłosienia z różnych partii ciała. Najpopularniejszym jest usuwanie włosków za pomocą jednorazowych maszynek. Jest to jednak mało komfortowe. Trzeba często powtarzać ten zabieg i może on prowadzić do przykrych komplikacji jak np. wrastanie włosków. Golenie często powoduje podrażnienia i można się niechcący skaleczyć. Spowoduje to, że nasza skóra nie będzie wyglądać ładnie i trzeba będzie się natrudzić aby to jakoś ukryć. Inną metodą jest depilacja woskiem. Jest to jednak zabieg bardzo bolesny. Podobnie sytuacja ma się z depilacją depilatorami domowymi, które wyrywają włoski. Mimo iż na rynku pojawiają się coraz nowsze urządzenia to jednak cały zabieg pozostaje bolesny. Do tego włoski odrastają i zabieg trzeba powtarzać. Niewątpliwymi zaletami tego typu działań jest to, że każda pani może je przeprowadzić samodzielnie w domu i są to niewielkie koszty. Z uwagi jednak na liczne wady czyli: bolesność zabiegu, możliwość powikłań, konieczność powtarzania coraz więcej osób wybiera depilację laserową. Ta metoda jest niezastąpiona przy usuwaniu owłosienia z wrażliwych miejsc takich jak twarz czy okolice intymne. Do twarzy można w zasadzie stosować tylko wosk oraz usuwanie pojedynczych włosków pincetą. Jest to jednak bardzo bolesne a w przypadku pincety bardzo czasochłonne zajęcie.

Depilacja laserowa – dla kogo?

Depilacja laserowa jest najnowocześniejszą metodą usuwania owłosienia z niechcianych partii ciała. Wykorzystuje ona zjawisko fototermolizy. Zawarty we włosach barwnik – melanina, pochłania energię wysłaną przez laser. Powoduje to niszczenia mieszka włosowego. Wiązka światła nie wnika w głąb skóry, nie niszczy jej i nie jest szkodliwa. Ze względu na to, iż w procesie tym główną role odgrywa melanina, najlepsze efekty są widoczne u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. Depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze i one nie odrastają. Zabieg jednak trzeba powtórzyć kilka razy ze względu na to, iż usuwa on włosy które są w fazie wzrostu. Włosy które są w fazie uśpienia lub które zaczynają rosnąć w innym czasie są usuwane w kolejnych sesjach. Podczas stosowania zabiegów powinno się odpowiednio dbać o skórę. Bezpośrednio po zabiegu nie wolno jej podrażniać, nie wolno się opalać a nawet nie wolno stosować antyperspirantów. Do mycia najlepiej stosować delikatne substancje bezmydłowe, bez alkoholu a najlepiej samą wodę. Nie wolno trzeć skóry ręcznikiem a jedynie delikatnie ją osuszać przykładając ręcznik do skóry. Ponieważ po depilacji mogą wystąpić obrzęk lub zaczerwienienie skóry można stosować maść łagodzącą typu Alantan Plus, Bepanthen czy Penthenol. Jest to jednak całkowicie normalne i te niedogodności znikają po kliku dniach lub tygodniach.
Depilacja laserowa nie jest wskazana dla kobiet w ciąży, chorych na łuszczyce, bielactwo, nowotwory, opryszczkę oraz z innymi chorobami lub podrażnieniami skóry. Nie powinny jej wykonywać osoby, które niedawno się opalały oraz osoby, które zażywały preparaty powodujące światłouczulacjące (antybiotyki, hormony ale także dziurawiec, ibuprofen, nagietek a nawet herbatki Figura 1, 2). Przeciwwskazaniem są również włosy siwe, blond lub rude a także tatuaże.
Depilacja laserowa jest wskazana dla osób z tendencją do wrastania włosków. Jest to bardzo nieprzyjemne schorzenie, bolesne i może prowadzić do powikłań. Depilacja nie tylko usuwa włoski ale w tym przypadku również leczy skórę.

LightSheer – laserowa technologia w gabinecie kosmetycznym

Najnowszymi urządzaniami na rynku są obecnie laser LightSheer ET oraz laser LightSheer DESIRE. Stworzone zostały przez firmę Lumenis, która jest znana na całym świecie. Technologia w jakiej pracują, została zatwierdzona przez Urząd ds. Leków i Żywności w USA (FDA).
Zazwyczaj depilacja laserowa może powodować pewien dyskomfort. Osoby poddające się tym zabiegom mogą odczuwać pieczenie czy szczypanie. Zależy to głównie od wrażliwości na ból. Laser LightSheer DESIRE i LightSheer ET jest jednak bezbolesny.

Oba lasery są bardo dobre. Laser LightSheer DESIRE ma 3 końcówki, ma większą moc i dwie zaawansowane technologie pomocne przy usuwaniu włosków. Dwie mniejsze końcówki wyposażone są w system ChillTip z szafirem, dzięki czemu chłodzą one skórę podczas zabiegu. Temperatura końcówki wynosi ok. 4 stopnie. Jest to znacznie skuteczniejsza metoda niż dotychczas stosowane no. chłodzenie powietrzem. Depilacja większą końcówką odbywa się pod ciśnieniem, dlatego również nie jest bolesna a dzięki niej możliwe jest usunięcie większej ilości włosków. Laser LightSheer DESIRE skraca czas depilacji nawet o jedna trzecią w porównaniu do innych urządzeń dostępnych na rynku. LightSheer ET jest uboższą wersją, posiada jedną małą końcówkę.
Lasery są wygodne dla osób zajmujących się wykonywaniem takich zabiegów, ponieważ mają bardzo lekką konstrukcję i można je swobodnie przenosić między gabinetami czy przestawiać. Niewątpliwą wadą lasera LightSheer DESIRE jest jego cena. Jest to sprzęt bardzo drogi ale naprawdę warty swojej ceny. LightSheer ET jest starszą wersją, jest więc nieco tańszy.
Zabiegi tymi urządzeniami przeprowadzane są w gabinetach kosmetycznych pod okiem doświadczonego, wykwalifikowanego personelu. Z uwagi na to że laser usuwa włoski będące w fazie wzrostu, zabieg trzeba powtórzyć przynajmniej 3 razy. Oczywiście biorąc pod uwagi koszty zabiegu można się zniechęcić. Należy jednak pamiętać, iż dzięki depilacji laserowej pozbywamy się owłosienia na zawsze. Włoski nie odrosną. Warto więc poświęcić pieniądze i mieć spokój na zawsze z niechcianym owłosieniem, które niejednokrotnie jest źródłem kompleksów. Korzystając z tych zbiegów warto stawiać na najlepszy sprzęt, którym jest obecnie laser LightSheer DESIRE. Zaoszczędzimy sobie stresu, bólu i przykrych konsekwencji.

Leave a Reply: